לפגישת ייעוץ צרו קשר

מחיצות זכוכית למשרד | קירות זכוכית למשרדים המדריך המלא

בשנים האחרונות, אנו רואים יותר ויותר משרדים שעשו שיפוצים ובחרו לשים מחיצות של זכוכית למשרדים, כדלת כניסה או כמחיצות זכוכית למשרדים השונים הקטנים שנמצאים במרחב של מקום העבודה הגדול. השינוי במראה ובאווירה הוא מיידי, וגם כל ההתנהלות העסקית של מקום העבודה משתנה לחלוטין, מהסיבות שנרחיב עליהם בהמשך. במאמר זה נסביר איך מייצרים זכוכית, מה המעלות של קירות מזכוכית, ומה התועלת הגדולה בכך שמחיצות המשרד שלכם יהיו עשויים מזכוכית.

 

איך מייצרים זכוכית

כבר לפי 5500 שנים, במצרים העתיקה, היו מכינים זכוכית בשיטות חכמות ועתיקות. בעבר היו מתיכים חומר בשם “צורן דו-חמצני” בטמפרטורה עצומה של 1700 מעלות צלזיוס, ואותו צורן היה נהפך ממוצק לנוזל. לאחר ההתכה מקררים את הנוזל שהתקבל במהירות, מערבבים לו פחמת נתרן – ומקבלים זכוכית.  מאז ועד היום האמצעים הטכנולוגיים השתנו לבלי היכר, אך העיקרון נשאר די דומה. גם היום, אם ניקח חול, סוד וסיד, ונערבב אותם בתוך כיר היתוך של 100 מעלות צלזיוס – נקבל זכוכית. כמובן, שזכוכית היא מוצר שביר, וצריך יד אומן מקצוענית שיודעת לעשות זכוכית בדיוק במרקם ובחוזק ובצורה הרצויה לכם.

 

מחיצות זכוכית למשרד – למי זה טוב?

כאמור, במשרדים רבים בארץ בחרו לעשות שיפוץ, להוריד את קירות האבן או הגבס, ומקומם לשים מחיצות מזכוכית. זה נכון גם לגבי דלת הכניסה, אך בעיקר לגבי המחיצות שבתוך המרד עצמו. מאז שהתחיל נגיף הקורונה להתפרץ מחיצות של זכוכית או פלסטיק ניידות קיימות בכל חנות כמעט, אך כאן אנחנו מדברים על מחיצות מובנות, בתוך המשרד שלכם. למה זה טוב? 3 סיבות עיקריות:

 

מעניקה תחושת מרחב

בלי ספק, משרד שהמחיצות שלו הם מזכוכית – ניתן לחוש שם במרחב גדול. שהרי גם אם בפועל יש לכל עובד מטר וחצי על מטר וחצי, אבל שמסתכלים על כל המשרד – רואים, מבעד לכל המחיצות השקופות, משרד אחד גדול ורחב ידיים. עצם העבודה במקום רחב, נותן ‘מוחין דגדלות’ ויכולת יצירה והרחבת הדעת לעובדים השונים, החוויה החיובית של העובד בתוך המשרד היא חשובה מאד לתפקודו וליציבותו בתוך המשרד שלכם.

 

אור גדול

משרד שיש לו חלונות הפונים החוצה, וכל המחיצות שבתוכו עשויים מזכוכית – מקבל לתוכו אור יום נפלא ונעים. החוויה לעבוד במקום שבו מגיע אליו אור השמש, מלבד ויטמין D המופרש מקרני השמה, שמועיל לחשיבה חיובית ושמחת חיים. הרי שעצם האפשרות לעבוד במקום שממנו אפשר להסתכל על השמיים, וליהנות מאור יום – זו חווית עבודה איכותית ומשמחת

 

ביקורת תמידית

כמובן, שכשכל המחיצות במשרד עשויים מזכוכית, אי אפשר להחביא אבטלה סמויה, או פעילות חריגה ולא נורמטיבית. גם ההימצאות בנראות תמידית לשאר חברי הצוות, גורמת לתחרות סמויה ביניהם, ועל פי רוב זה יכול לגרום להצלחה גדולה יותר של מקום העבודה שלכם, כשכל אחד רוצה להוכיח לחבריו לצוות שרואים אותו בכל עת, עד כמה הוא מצליח ומתקדם ונותן מעצמו לצורך העסק.

 

חברתיות

אחד הבעיות שמנהלים צריכים להתמודד איתם, היא נדידת העובדים במקום העבודה. באופן כללי השכיר הממוצע בישראל מחליף מקום עבודה כל 3 שנים. וכשמדובר על צעירים מתחום ההייטק, זה עניין של חודשים, עד שהם מאבדים עניין ועוזבים למקום אחר. עצם השהות במקום עבודה שבו האנשים מתחלפים כל הזמן – זה עלול לגרום לתחושת חוסר יציבות ורצינות מצד העובדים שכן נשארים. ולכן המנהל צריך לחשוב ולפעול כיצד לשמר את העובדים הטובים של משרדו. כמובן שיש הרבה תשובות לדבר, אך אחת מהם היא שמה שקושר את האדם למקום עבודתו, פעמים רבות זה דווקא הקשרים החברתיים שהוא יוצר. עובד שמתבודד בתוך משרדו הפרטי, לא מרגיש שייכות והזדהות עם שאר העובדים, ולכן גם לא יכאב לו כל כך לעזוב את מקום העבודה הזה. במידה ויש מחיצות זכוכית בתוך המשרד, הרי שכל אחד מהעובדים נפגש ומכיר למשך שעות רבות את חבריו המקבילים, מה שיוצר קשרי חברות טובים ומעמיקים ביניהם, מחזק את הקשר של העובדים למקום העבודה, ומשפיע על יציבות ואיכות העבודה והתוצרים היוצאים ממנה.

 

עיצוב נקי ואלגנטי מתאים לכל עיצוב

מבחינת עיצוב פנים, לא משנה איזה איזה עיצוב ייחודי יש למשרד שלכם, בסופו של דבר מחיצות זכוכית למשרדים מתאימות לכל עיצוב. בין אם העיצוב כפרי, עתידני או פשוט – מחיצות הזכוכית במשרד לא מפריעות ולא נותנת דגש נוסף או שונה, הם פשוט ‘שקופות’

 

קלה לנקיון ותחזוקה

בין אם יש לכם חברת ניקיון שעובדת אצלכם בכל יום, ובין אם זה רק עובד ניקיון אחד פעם בשבוע – בכל מקרה מחיצות זכוכית למשרד מאפשרת לעובד הניקיון לעשות דברים נוספים. המחיצות הם לא מתלכלכות בקלות, אך אם כבר יש סימנים עליהם – ניתן לנקות אותם בקלי קלות בכמה דקות, קצת מים וחומר לניקוי זכוכיות – והזכוכית מבריקה. מה שגורם לכך שמחיצות זכוכית למשרד נותנות אווירה של ניקיון ואיכותיות רבה.

 

אפשרויות נוספות – חריטה על גבי הזכוכית

אם כבר אתם החלטתם ללכת על כיון של דלת זכוכית, ויש לכם ראש אומנתי מיוחד, שימו לב לאפשרות המדהימה של חריטה על גבי הזכוכית. זה יכול להיות הלוגו של החברה על גבי דלת הכניסה למרד העשויה מזכוכית. יכול להיות חריטה של שם העובד (פחות מומלץ כיון שיכול להשתנות) או של שם המחלקה המיוחדת, כיתוב שנותן גאוות יחידה לעובדים שלכם. או, לבעלי ראש אומנתי ומיוחד – ניתן לשלב את מחיצות הזכוכית במשרד עם עיצובים אומנותיים, שיכולים להשתלב עם קרני השמש הנכנסים מבעד לחלום, או על ידי מוטיב צבעוני שונים (ניתן לדוגמא לחרוט ציור של מוטיבים שונים הקשורים למקום העבודה, או לנוף פסטורלי שהייתם רוצים שיהי מקור ההשראה של העובדים שלכם). כמובן שחריטה בלייזר על זכוכית היא דבר מורכב ויכול להיעשות רק על ידי מקצוענים, ובאמת שעצם הרכבת מחיצות זכוכית למשרד שלכם הוא דבר שדורש מיומנות ומקצועיות רבה.

 

דלת הזזה או דלת רגילה

כמו כן, כשאתם עושים מחיצות מזכוכית למשרד שלכם, עליכם לחשוב לפני באיזה אופן תרצו את המחיצות: האם המחיצות יהיו על גבי השולחנות, בגובה של מטר וחצי-שתיים. או שהמחיצות יהיה ככניסה לחדרים השונים, ובעצם יהיו לכל אורך ורוחב החלל. אם כן, עליכם לחשוב גם כן האם הכניסה לחדרים השונים תהיה על ידי דלת הזזה או דלת עם ציר. וכמובן, שתמיד צריך לשים לב, שאף לקוח או עובד לא ייכנס בטעות בזכוכית השקופה כשהוא יחשוב שזה מעבר פתוח (מניסיון, זה ממש לא נעים…).

 

עבודות מתכת מקבילות.

נסיים ונאמר שלפעמים לא מספיק רק עבודה בזכוכית, אלא יש צורך או רצון עיצובי להשתמש גם בעיצובי מתכת שונים בתור מסגרת, שבתוכה ניתן לשים את המחיצות מזכוכית במשרד. כך שאם אתם הולכים על הכיוון הזה, שימו לב שבעל המקצוע שלכם הוא יודע לעבוד במקצועיות גם עם זכוכית וגם עם מתכת, כל אחד בנפרד ושניהם בבת אחת.

לסיום, נאמר שבלי ספק שמחיצות הזכוכית למשרד שלכם יגביר את אווירת השקיפות, החברתיות הנעימה, תחושת המרחב והאור, ואיתם גם את העידוד לחשיבה יצירתית וחדשנית.

 

מחיצות זכוכית למשרד

במשרדים, אשר בהם ישנן עמדות של שירות לקוחות, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להציב מחיצות זכוכית למשרד, כך שהתחושה תהי של מרחב רב יותר ולא של סגר הרמטי, כפי שנהוג במחיצות העשויות עץ, או כל חומר גלם אטום אחר. עד לא מזמן, היו גם מחיצות העשויות מגבס והיום כל הרעיון של OPEN SPACE קורם עור וגידים באופן מיטבי באמצעות מחיצות ודלתות העשויות זכוכית, גם בחדרי המשרד.

 

גם העובדים יכולים לעבוד בפרטיות, אך ההצצה של המנהלים על העובדים, תהיה נוחה יותר באמצעות התקנת מחיצות זכוכית בין העובדים. הזכוכית אקוסטית וויזואלית וכן, ניתן להתקין זכוכית חלבית כמחיצה. לרוב, מחיצות אלה, מגיעות כזגוגית מחוסמת ושקופה. גם מבחינת תאורה טבעית, מחיצות  העשויות זכוכית, יכולים לסייע בתפוקת עבודה טובה יותר במשרדים השונים.

 

זכוכית למחיצות במשרד לפי שקיפות

אפשר למשל לבחור מחיצות זכוכית למשרד בדרגות שקיפות שונות. אם זכוכית חלבית המשולבת עם זכוכית שקופה, גוונים שונים של זכוכית ועוד. יש  לשים לב, כי לוחות הזכוכית, יהיו עמידים ואין צורך בתחזוקה מיוחד עבורם. יש לשים לב, כי לפי התקן, יש להתקין זכוכית רבודה ומחוסמת, מה שימזער או ימנע את הנזק כתוצאה חלילה של שבירה. עיצוב זה של מחיצות המיוצרות מזכוכית, הוא דקורטיבי ומרשים. מחיצות אלה הן דקות ואלגנטיות במיוחד.

 

לא עוד צפיפות בעמדות המשרד

אין תחושה של צפיפות כאשר מתקינים מחיצות העשויות זכוכית. למעשה הזכוכית אטומה לרעש, אבל יוצרת בכל זאת תחושת מרחב. גם קירות זכוכית מתקינים היום במשרדים ובחדרי ישיבות, מה שמקנה יוקרה ועיצוב מתוחכם ומודרני יותר. יש לציין, כי המחירים של מחיצות העשויות זכוכית, משתנים בהתאם לבחירת הזכוכית. לדוגמא, זכוכית שקופה תעלה זול יותר מאשר זכוכית חלבית.

 

הבחירה של משרדים רבים במחיצות מזכוכית אינה מפתיעה

הסיבה כי משרדים וחברות רבות, בוחרים במחיצות המיוצרות מזכוכית בטיחותית אינה מפתיעה. היתרונות הם רבים. מצד אחד אין תחושה של סגר, אך מצד שני הפרטיות מלאה, היות ואף אחד או אחת לא מפריעים לשיחה של העובד הצמוד בעמדה למחיצת הזכוכית..

 

קירות זכוכית למשרדים

כדי להפיק את המיטב מקירות זכוכית למשרדים אנחנו צריכים בסופו של דבר למצוא את החברה המקצועית ביותר שמספקת מחיצות זכוכית איכותיות. לפיכך, כשפונים לחברה המתקינה קירות זכוכית למשרדים, יש צורך לבחון כמה דברים:

דבר ראשון, כדאי לבדוק את ההיסטוריה של החברה עם לקוחות אחרים. אם אתם מכירים קולגות שהתקינו מחיצות זכוכית, מה טוב. אלה יכולים לספק לכם מידע על החברה ממקור ראשון. אבל גם אם לא, ניתן להיעזר באינטרנט ולקרוא תגובות על החברה. דבר שני, מומלץ לתשאל את החברה עצמה לגבי קירות זכוכית למשרדים. תוכלו לשאול את נציג החברה שאלות שונות כמו מאילו חומרים עשויות המחיצות? או האם המחיצות מגיעות בעיצובים שונים? כמו כן, כדאי לבדוק אם החברה מספקת תעודת אחריות על ההתקנה, כדי שיהיה לכם למי לפנות במידת הצורך.

אם בחרתם את החברה המתאימה לכם, כדאי לברר כמה פרטים לפני שאתם חותמים על החוזה. מכיוון שתקנת קירות זכוכית למשרדים מתרחשת במשרד שלכם, ייתכן שזה ישנה את אופי העבודה שלכם באותו היום. לפיכך, מומלץ לברר מבעוד מועד לגבי אופי ההתקנה וכמה זמן זה ייקח להערכת העובדים. על כל פנים, התקנת קירות זכוכית אינה מורכבת כמו התקנת קירות העשויים מבטון, כך שהפעולה לא תיקח מכם זמן עבודה יקר מעבר לדרוש. ובסופו של דבר, לאחר ההתקנה תקבלו משרד משופץ בעל עמדות עבור העובדים ותחושה כללית של יוקרה ומרחב.

 

 

 

פתח צ'אט
צריכים עזרה ?
שלום
איך אפשר לעזור ?
Powered by