לפגישת ייעוץ צרו קשר

כל מה שרציתם לדעת על מעקות זכוכית – המדריך המלא

 ברוכים הבאים למדריך המלא שיעזור לכם לבחור (ולהבין) מעקה זכוכית:

למעקה יש תפקיד בטיחותי חשוב מאוד. הוא מאפשר לנו לעלות בבטחה במדרגות בתוך הבית ושומר עלינו מפני נפילה כאשר אנו עומדים על המרפסת ונהנים מאורה החמים של השמש. אבל מעבר להיבט הבטיחותי, למעקות יש גם היבט אסתטי. כאשר אנו מעצבים את הבית הפרטי שלנו, אנו מעוניינים שהוא ייראה טיפ טיפ. אם אתם מחפשים מעקה חזק שגם נראה טוב, מעקה זכוכית הוא התשובה. מכל סוגי המעקות הקיימים, מעקה הזכוכית משתלב להפליא עם העיצוב שלכם. במדריך הזה נראה איך הוא עושה את זה ואיזה תהליך ייצור הוא עובר.

כל היופי שבמעקה זכוכיתמעקה זכוכית שתול צורתי נסתר מדרגות

בשנים האחרונות עולה הביקוש למעקה זכוכית ולא בכדי. מעקות זכוכית מגיעים עם יופי מיוחד משלהם, והם אסתטיים יותר. הזכוכית משתלבת להפליא עם כל עיצוב שתבחרו. לדוגמה, אם אתם מעוניינים בבית עם עיצוב מינימליסטי בסגנון מודרני, מעקה זכוכית השקוף יסייע לכם להשיג עיצוב נקי יותר. ואם אתם רוצים דווקא בית בסגנון כפרי בשילוב עיצובים מן הטבע כמו עץ ואבן, מעקה הזכוכית יתמזג היטב עם הסביבה הטבעית.

מעבר לכך, הזכוכית מגיעה במגוון רחב של סוגים, כך שניתן “לשחק” מעט עם הצבעים שלה:

  • השקופה – זוהי הזכוכית השקופה הרגילה שאנו מכירים. מדובר בזכוכית נקיה ואסתטית. אם אתם רוצים ללכת על בטוח, זוהי הזכוכית שתשתלב עם הכול. כמו כן, לפעמים ניתן למצוא את הזכוכית הזו בגוון ירקרק, דבר המוסיף ליופי והייחודיות שלה.
  • אקסטרה קליר – זכוכית מסוג זה היא שקופה לחלוטין, והמיוחד בה הוא שניתן לצבוע אותה בצבעים שונים ולהעניק לה את הייחודיות שלה.
  • חלבית – זכוכית חלבית היא זכוכית בעלת שני חלקים חיצוניים שקופים וחלקים פנימיים הצבועים בלבן. שילוב זה מעניק לה את המראה האטום.

ראינו את שלושת סוגי הזכוכית העיקריים. היופי שבזכוכית הוא שכל אחד יכול לבחור את העיצוב המתאים לו ביותר, בהתאם לדרישותיו.

יתרונות נוספים של מעקה זכוכית שכדאי להכיר

מראה נקי ואסתטי אינו היתרון היחיד של מעקות הזכוכית. קיימים היבטים נוספים שכדאי להביא בחשבון. למשל, עניין הבידוד. הזכוכית היא חומר מבודד שאינו מוליך חשמל או חום. ולכן, במקרה של תאונות, חלילה, הזכוכית לא תגרום להתחשמלות. דבר שני, הזכוכית היא חומר חזק, ולכן מעקה העשוי מזכוכית ממקסם את רמת הבטיחות. מעבר לכך, מעקות זכוכית איכותיים נבנים לפי תקנים מחמירים. כי בסופו של דבר הם נועדו למנוע נפילות ולשמור על דיירי הבית.

מעקה זכוכית – לא רק לבית

מעקות זכוכית נועדו לא רק לבית הפרטי. למעשה, הם משדרגים היטב גם את המשרדים היוקרתיים. מעקות למדרגות, למרפסות או לגגות משדרגים כל משרד איכותי כאשר הם עשויים מזכוכית. כי אחת המטרות המשמעותיות יותר עבור כל משרד היא להעניק לעובדים תחושת מרחב. ואין חומר טוב יותר מזכוכית שקופה או חלבית כדי ליצור את התחושה הזו.

מהמפעל ועד הבית – איך מכינים מעקה זכוכית?

ממבט ראשון, חומר הזכוכית נראה לנו כשברירי וכבלתי מתאים למבנים כמו מעקות. הרי לא פעם אנו עדים לחלון זכוכית שנשבר או לכוס זכוכית הנופלת מידינו ומתנפצת לרסיסים. אך כאן מדובר בזכוכית אחרת, זכוכית בייצור מיוחד שאינה נשברת בקלות.

מעקות הזכוכית נוצרים על פי רוב מחול ומחומרים כמו סיד Cao וסודה Na2Co3. חומרים אלה ואחרים עושים את דרכם לכור ההיתוך ועוברים חימום בטמפרטורה גבוהה מאוד המגיעה ל-1,000 מעלות צלסיוס. בתוך קור ההיתוך נוצרות ריאקציות כימיות שונות אשר מובילות לייצור זכוכית חזקה ואיתנה, כפי שהיא מוכרת לנו היום. אך ישנם גורמים נוספים שתורמים רבות לחוזק הזכוכית, והם לוחות זכוכית מחוסמת הנוצרים בטמפרטורה של כ-700 מעלות צלסיוס בתחילה, ולאחר מכן עוברות הליך קירור מהיר מאוד. תהליך ייחודי זה הוא שמקנה לזכוכית את החוזק שלה. ואכן זכוכית מחוסמת חזקה פי 5 מזגוגית רגילה, וכמעט בלתי אפשרי לשבור אותה. מעבר לכך, גם אם מעקה הזכוכית העשוי מזכוכית מחוסמת עובר פגיעה חזקה עד כדי כך ששוברת אותו לבסוף, הוא מתנפץ לחתיכות קטנות ומפחית את הפגיעה בסביבה.

מעקות זכוכית לגגות ולחדר המדרגות

מעקות זכוכית משמשים בארץ בעיקר לצורך התקנה על הגגות ובחדרי המדרגות. בעלי דירות ובתים פרטיים אוהבים להתהדר במעקה זכוכית מעוצב המשתלב היטב עם כל עיצוב. בעת בניית מעקות למרפסת, חשוב להקפיד על עמידה בתקן הישראלי, אך זה עוד לא הכול. על מנת להציב את המעקה על גג המרפסת, יש צורך בתכנון מדוקדק של מהנדס, הנדסאי או אדריכל. כמו כן, על פי התקן, על המעקה להיות עשוי מזכוכית טריפלקס בעובי של 8 על 8, כאשר גובהו של המעקה צריך להיות 105 סנטימטרים לכל הפחות. מעבר לכך, חשוב שזה יהיה מעקה חלק שאף ילד שובב לא יוכל לטפס עליו.

בדומה למעקות זכוכית המיועדים למרפסת, גם המעקות למדרגות שבין הקומות צריכים להיות עשויים מזכוכית טריפלקס בעובי 8 על 8. הגובה של המעקה צריך להיות 90 סנטימטרים לפחות, ורצוי לבנות את מעקות הזכוכית לחדרי המדרגות כשהם משלבים מאחזי יד לאחיזה נוחה יותר. נוסף על כך, כאשר בונים מעקה למדרגות, יש צורך להתאים אותו בדיוק מבחינת מבנה.  לפיכך, לפני שבוחרים את מעקה הזכוכית, יש צורך להתייעץ עם מומחים.

הגבהת מעקה הזכוכית

כאמור, למעקה הזכוכית יש גובה סטנדרטי, אך ישנם הורים המבקשים להגביהה את מעקה הזכוכית שלהם במרפסת כדי לשמור יותר על בטיחות ילדיהם. וכאן, אנשי מקצוע נכנסים לתמונה ומבצעים שירותי הגבהת מעקה. ההגבהה מתבצעת על ידי הוספה של זכוכית בגובה שנע בין 30 ל-40 סנטימטרים בדרך כלל. חיבור ההוספה אל מעקה הזכוכית הקיים מתבצע בעזרת עמודים או מחברים שיוצרו לכך באופן מיוחד. על כל פנים, כל הגבהה של מעקה צריכה לעבור אישורים, והיא נעשית בהתאם לתקני הבטיחות הסטנדרטיים.

איך מתחזקים את מעקה הזכוכית?

אנחנו כבר יודעים שהזכוכית היא חומר חזק ועמיד. אבל אם יש תכונה נוספת שבולטת אצלה היא שמדובר בחומר שאינו צובר אבק ולכלוכים. לפיכך, התחזוקה של מעקה הזכוכית היא מינימלית. די אם תעבירו על המעקה סמרטוט לח או מגבון מדי פעם, והוא ייראה במיטבו. מעבר לכך, כאשר מדובר במעקה המותקן על הגג, חשוב לשמור על כללי הבטיחות. אם אתם לא בדיוק יודעים מה לעשות, התייעצו עם מקצוענים.

ממי מזמינים את מעקה הזכוכית?

כפי שהוזכר לעיל, ייצור מעקות זכוכית דורש עמידה בתקני בטיחות מחמירים. מסיבה זו, חשוב להזמין את מעקות הזכוכית מחברה מקצועית ומוכרת המתייחסת ברצינות לענייני בטיחות ועומדת בכל התקנים. לפני שאתם מזמינים מעקה זכוכית, כדאי לברר פרטים משמעותיים על החברה ולבדוק אם לקחותות קודמים מרוצים ממנה (היום אפשר לעשות זאת בקלות בגוגל). מעבר לכך, חשוב להכין שאלות מראש ולברר את כל הדברים בטלפון עם נציגי החברה. זאת ועוד, כדאי לברר כמה שיותר פרטים על החברה – כמה שנות ניסיון יש לה בתחום? מה הזמינות שלה? מי אחראי על התקנות הזכוכית? ולבסוף, חשוב שיהיה חיבור טוב ביניכם לבין אנשי המקצוע. צוות של חברה מקצועית מעניק יחס אישי חם ללקוחותיו, והם מצדם מרגישים שיש להם כתובת לכל שאלה.

 

מעקה זכוכית – אפשרויות ההתקנה

מעקות זכוכית הם מבין סוגי המעקות המבוקשים יותר בארץ. אפשרויות העיצוב באמצעות מעקה זכוכית שקוף, נקי ואסתטי הן רבות ומגוונות, אבל זה עוד לא הכול. כשמדובר בהתקנת מעקות, רבים מתפעלים מאפשרויות התקנה מגוונות שניתן ליישם בבית או בבית העסק, ואנו נכיר את הבולטות שבהן.

3 אפשרויות התקנה של מעקות זכוכית שכדאי בהחלט להכיר

כאשר בוחרים להתקין מעקה אלגנטי ואיכותי, חשוב גם לבחור באפשרות ההתקנה המתאימה ביותר. קבלו את 3 האפשרויות הבולטות המוצעות לכם:

  • התקנת מעקה זכוכית שתול.

מעקה מסוג זה מבוקש ביותר, שכן מדובר במעקה אשר נראה כאילו הוא עומד בפני עצמו, ללא עמודים ותמיכה. האפקט המרהיב הזה מתקבל בעקבות צורת ההתקנה שלו. מראה מיוחד זה מתקבל בזכות העובדה שאת בסיס המעקה מתקינים מתחת לרצפות.

  • מעקה על עמודים.

בניגוד למעקה הקודם, מעקה זכוכית על עמודים מבוקש פחות, שכן הוא נשען על עמודי מתכת ומספק מראה פחות נקי. עם זאת, יש הבוחרים להתקין מעקה זה, היות שהוא משדר חוסן ועמידות.

  • מעקה עם מנטים

המנטים הם למעשה תופסנים קטנים שאותם מתקינים לאורך המעקה. תופסני המתכת האלה משתלבים היטב עם הזכוכית ויוצרים מראה אסתטי וייחודי.

בזכות עבודות זכוכית ופרזול מדויקות ומקצועיות, ניתן לקבל תוצאות התקנה מרהיבות. לפני שבוחרים את אפשרות ההתקנה המתאימה עבור מעקות זכוכית, כדאי לבחון היטב את סוגי ההתקנות המוצעות לכם תוך שיתוף פעולה עם אנשי המקצוע, במטרה לקבל את ההחלטה הנכונה.

 

פתח צ'אט
צריכים עזרה ?
שלום
איך אפשר לעזור ?
Powered by